MAGAZYN KOMPRESJA

Wielokrotnie w swoim życiu zderzyliśmy się z falsyfikatami, próbami infekowania naszych umysłów pseudokulturalną, medialną papką, starającą wmówić się nam co jest piękne, dobre i właściwe. Jako osoby twórcze z przyjemnością choć i trudem przedzieraliśmy się przez liczne aspekty sztuki, idee kulturalne i teorie naukowe. Świadomi swoich możliwości, zdeterminowani chcemy jednak animować i złożyć podstawy tego, abyśmy wspólnie kreowali rzeczywistość afirmującą życie, rozwój osobisty, współpracę i otwartość na drugiego człowieka. Magazyn Kompresja to nie jest działalność anty – wypowiedziana przeciwko czemuś/komuś. Jesteśmy przekonani, że nie tylko my czekamy na projekt, w którym zamiast walczyć i szarpać się, będziemy wspólnie budować społeczność harmonii, jedności i z poszanowaniem dla otoczenia.

Magazyn Kompresja objął swoją nazwę za teorią, iż cały wszechświat jest superhologramem, gdzie każda mniejsza część jest idealnym odwzorowaniem pierwotnego obrazu. Hologram posiada naturę „całości zawartej w każdej części”. Jeżeli oddzielność (separacja) cząstek elementarnych jest iluzją, oznacza to, że na głębszym poziomie rzeczywistości wszystkie rzeczy we wszechświecie są ze sobą połączone. Elektrony w atomach węgla w mózgu człowieka są połączone z elementarnymi cząstkami, które tworzą każdego łososia, pływającego w morzu. Są jednocześnie połączone z każdym bijącym sercem oraz z każdą lśniącą na niebie gwiazdą. Wszystko jest połączone ze wszystkim. Choć natura człowieka może go skłaniać do kategoryzowania i szufladkowania zjawisk oraz tworzenia różnorodnych podziałów, to wszelkie podziały są z konieczności czymś sztucznym. W ostatecznym wymiarze cała natura jest siecią pozbawioną szwów.

Wiemy, że każdy człowiek jest wyjątkowy, zdolny i posiada wszystkie cechy oraz potencjały aby zrealizować pracę swojego życia. Nie rozpętujemy rewolucji, jesteśmy impulsem do zmian – a każda zmiana zawsze zaczyna się w środku. Działania Magazynu Kompresja mają inspirować, skłaniać do zgłębiania tematów, które są bliskie poszczególnym jednostkom, stymulować do dzielenia się wiedzą, spostrzeżeniami oraz animować sieciowe społeczeństwo do pracy nad własnymi umysłami i duchem.

Na łamach Magazynu Kompresja staramy się przedstawić wiele składowych naszego życia, które w naszym subiektywnym odczuciu wpływają na definicję człowieczeństwa, oddziałują na jego rozwój oraz stanowią pomost pomiędzy myśleniem logicznym, a czysto abstrakcyjnym czy surrealistycznym. Stąd na Magazynie Kompresja obok zagadnień nauki są również tematy dotyczące bezpośrednio człowieka czy otaczającej go natury. Zagadnienia te nie mogą obejść się bez ekspresji duchowej części człowieka, jak ogólnie rozumiana sztuka i kultura.

Projekt ten przeszedł wiele zmian. W obecnej chwili, jak widzicie jest to Platforma, na której zebraliśmy wszystkie aspekty działań Fundacji Rozwoju Indywidualnego „Praca Moc Energia”. Oprócz Magazynu, mamy tutaj informacje dotyczące naszego Inkubatora Przedsiębiorczości i towarzyszącego mu magazynu, projektów Fundacji, nowy dział Ludzie z forum oraz mini-blogami, a także Pasaż handlowy oraz informacje/portfolio naszego partnera biznesowego i wspierającego – Studio Frequency Institute. Przygotowywujemy się również do uruchomienia najpierw serii podcastów, a później radio internetowego.

ODWIEDŹ STRONĘ NASZEGO MAGAZYNU

Darmowa dostawa
od 200 zł
14 dni
na zwrot towaru
Szybka wysyłka
Doceniona jakość